Квіти

Каріота в домашніх умовах

Уявіть зараз пальму. Що ви бачите? Щільний високий стовбур і пучок скуйовджених листя зверху? Так, звична нам пальма саме така. Але знаєте, як виглядає каріота? Це теж пальма. І в інтер’єрі вона буде виглядати особливо ефектно.

Давайте розповімо, як правильно доглядати за кариотой, щоб здивувати своїх гостей і порадувати незвичайної асиметричної листям себе.

Каріота в домашніх умовах

Каріота в інтер’єрі

Освітлення

Каріота має більш ніжні листя, на відміну від інших пальм. Тому будьте уважнішими з вибором місця розташування! Рекомендуємо ставити кариоту в південній кімнаті, але в дальній кут кімнати – подалі від вікна. Чи ж варто притінити джерело світла – добре розсіює сонце щільна тюль на вікні.

Температура

Каріота легко приживається до тепла і влітку, і взимку. Так що вам не доведеться думати, куди прибрати рослина в період зимівлі. Стандартні температури житлових квартир – сприятлива умова для каріоти. А ось «виводити гуляти» кариоту небажано навіть в самий кращий літній день. Це рослина дуже реагує на будь-яке пересування, тому виховуєте його в одній кімнаті і не пересувайте горщик з місця на місце!

Полив

Поливати кариоту краще потроху, але часто. Грунт завжди повинна бути трохи вологим. Але зовсім трохи! Не перестарайтеся з поливом! Так можна знищити кореневу систему, яка сприяла її загнивання. Вода використовується проста питна – яку ви вживаєте самі.

Вологість

Які-небудь зволожувачі повітря у випадку з кариотой малоефективні. А от регулярне протирання кожного листочка вологою губкою (або м’якою тканиною) дасть хороші результати. До того ж це і відмінна очищення, адже великі рослини досить швидко притягують до себе багато пилу.

Незвичайні листя каріоти

Добрива

Для міцних стовбурів і проти деформації листя необхідно подбати і про додатковому підживленні. Для цього беріть комплексне мінеральне добриво для пальм. У складі повинні бути азот, кальцій, марганець, фтор, бор, мідь. Поливають кариоту добривами 2 рази на місяць, починаючи з квітня і закінчуючи кінцем вересня. Точну інформацію щодо застосування читайте на упаковці препарату.

Захворювання

Які складнощі можуть виникнути з кариотой?

 • Деформація листків
  Якраз про що йшлося в попередньому пункті – це нестача поживних речовин. Якщо листя каріоти стали виглядати якось інакше – напевно, ви просто позбавили рослина додаткового живлення.
 • Листя подвялі. Листя жовтіють. Листя облітають
  Найперша причина – маленький полив.
 • Листя чорніють
  Тут все навпаки – ви перелили рослина. Терміново виймаємо рослину з горщика, оглядаємо коріння. Якщо є гниль, акуратно зрізаємо ті уражені ділянки. І пересаджуємо пальму в новий субстрат (про пересадку див. наступний пункт). Горщик можна використовувати той же, але його обов’язково треба просушити.
 • Листя сохнуть
  Швидше за все, причина в сухому повітрі. Частіше протирайте листя вологою тканиною!
 • Жовті та коричневі плями на листі
  Це опік. Ви, схоже, забули, що пряме сонячне світло шкодить кариоте. . .
 • Каріота росте повільно. Листя стали блідими
  Рослині не вистачає світла або ж у приміщенні похолодало.

Пересадка

Ми вже відзначали, що каріота категорично не любить зміну місця. Тому до пересадки вдавайтеся тільки тоді, коли це необхідно – коли пальма вже переросла свій горщик або коли стався застій вологи в грунті і її терміново потрібно замінити.

Як правильно пересадити кариоту?

 1. Вибираємо грунтосуміш
  Можна використовувати як спеціальний грунт для кімнатних пальм, так і універсальну грунт для кімнатних рослин. Головне – щоб земля була пухка і хорошої якості.
 2. Горщик
  Варто обзавестися високим важким горщиком. Матеріал не грає ролі. А от наявність піддону в горщику вітається!
 3. Пересадка
  Бажано пересаджувати кариоту разом зі старим земляним комом – так ви точно не пошкодите ні один кореневий відросток. Однак у випадку, коли землю необхідно прибрати всю (якщо стара грунт стала надмірно вологою), слід бути дуже акуратним. Також добре б знайти і дренаж, щоб вся зайва вода швидше витікала в піддон горщика. Підійдуть будь-які невеликі камінчики або дрібно бита цегла.
 4. Звикання до нового місця
  Як тільки кариоту пересадили, потрібно повернути її на старе місце і трохи полити. Протягом місяця не можна використовувати ніякі добрива! Кариоте і так важко освоюватися і які-небудь дії ще вона вже не подужає – тільки невеликі поливи!

Каріота і її плоди в дикій природі

Розмноження живцями каріоти

 1. Живці в даному випадку – це не верхні і бічні стебла, кореневі нащадки. Акуратно зрізаємо утворилися відростки у прикореневій порослі дорослого куща.
 2. Висаджуємо їх в пісок для укорінення і накриваємо прозорим стаканом або скляною банкою.
 3. Дотримуємося кімнатної температури і регулярно зволожуємо пісок з пульверизатора. На посаджене молоде рослина не повинно падати багато світла. Відросток ще зовсім ніжний і може легко загинути.
 4. Як тільки помітите зростання, можна сміливо пересаджувати в горщик з «дорослим» субстратом.

Помітили, що листя каріоти схожі на риб’ячі плавники? Вражає! Хочете таку дивовижну красуню собі?

– привеземо жива рослина прямо до вас додому з радістю!