Квіти

Квіти як символи країн

У світі стільки дивовижних рослин. І часто одна рослина уособлює цілу країну, цілий народ. Наприклад, представляючи Японію, перед очима спливає сакура. Ось тільки зовсім не сакура символізує країну висхідного сонця.

Так давайте розглянемо найвідоміші символи в світі флористики.

Росія – ромашка

Росія – країна лісів і полів. А який квітка частіше зустрічається на наших теренах? Польові та лугові квіти, а точніше – ромашки. Так і завелося, що ромашка стала нашим символом. Також ця квітка позначає любов, сім’ю та вірність.

Польова ромашка

Україна – соняшник

Соняшник-символ сонця, відданості та наполегливості, давно асоціюється з Україною. А в кінці літа 2020 року Кабінет міністрів офіційно затвердив соняшник символом пам’яті захисників України.

Поле соняшників

Китай – півонія

Півонія – це не просто символ Китаю, а ціле його надбання. Коли-то піони можна було побачити тільки в імператорських садах. Зображення півонії часто зустрічається на стародавніх гравюрах. Означає добробут.

.

Китайські півонії

Японія – хризантема

З уявленнями про Японії тісно пов’язана сакура. Однак символом країни є хризантема. На честь неї проходять цілі фестивалі протягом майже тисячу років.

.

Про хризантему і появі Японії навіть існує легенда: Нібито хризантема давала довголіття, але росла вона тільки на одному острові й зірвати її могла лише людина з невинною душею. Так китайський імператор, що хотів жити вічно, послав на той острів кілька молодих хлопців і дівчат. Але тільки ніхто з них не захотів повернутися. Так нежилий острів став повноцінною державою.

Хризантеми різних сортів і видів

Індія – лотос

Лотос символізує невинну красу. Також дуже тісно пов’язана з релігією – часто зображено на малюнках нарівні з богами. Позначає духовне відродження, мудрість . А не так давно, в 1986 році, в Делі побудували Храм лотоса – священне місце у формі квітки, яку можуть відвідувати люди абсолютно різних віросповідань.

Храм лотоса в Індії

Англія – троянда

Роза часто зображувалася на гербах королівських династій. Але найвідоміше зображення – це Троянда Тюдорів, що об’єднала в собі червоний і червоний кольори – символи ворогуючих сімей Ланкастерів і Йорків. Війну між ними припинив саме Генріх VII з королівської династії Тюдорів.

Роза Тюдорів на вітражі

Франція – лілія

Ще один початок, що йде з королівських часів. Біла лілія має відношення до правлячих монархів, у Середні століття Франції закріпилася як емблема влади.

Геральдична лілія у вітражі

Ірландія – конюшина

Майже кожному відомо, що трилисник приносить удачу і пішло це повір’я з Ірландії. Трилисник навіть став торговою маркою Ірландії. Але от тільки не всім відомо, що цей всесвітньо відомий символ – лист конюшини.

Трилисник на удачу

Нідерланди – тюльпан

З-за тюльпанів люди сходили з розуму. Ви ж чули про тюльпани лихоманку? – час, коли кожен, хоч трохи розуміє в вирощуванні квітів, судорожно намагався виростити особливий, незвичайний сорт тюльпана. Так і пішло, що Голландія (нині Нідерланди) стала головною дивною тюльпанів.

Про сезон тюльпанів детальніше читайте .

Поле тюльпанів в Нідерландах

Корея – гібіскус

Гібіскус став національним символом Південної Кореї з 1948 року. До це квітка шанувався в країні не менше – він згадувався в піснях, ним прикрашали різні зображення. Гібіскус навіть характеристиками схожий на свій народ. Він майже не схильний до захворювань – і корейці завжди вражали своїми життєвими силами. Коли на стовбурі гибискуса опадає одна квітка, слідом розпускається іншого – корейці так само ніколи не здаються і намагаються бути на виду.

Корейська гібіскус

Ось такі кілька цікавих історій з квіткового світу. А які символи знаєте ви?