Квіти

Квіткові виставки світу

Квіти завжди були тісно пов’язані з урочистістю: букети дарують один одному з найкращими побажаннями, квітами прикрашають святкові столи, в зачісці нареченої часто можна побачити кілька кольорів. А що щодо квіткових ярмарків? Це ціле буйство фарб і ароматів! Але є ще окремі національні свята – квіткові виставки – видовище не менш феєричне. І зараз ми розповімо про декілька цікавих заходах.

Квіткові виставки світу

Парад Блюменкорсо – Нідерланди

Проходить з 1949 року, зазвичай на 3-їй тижня квітня. Триває 2 дні.

Це самий справжній карнавал квітів. Підготовка триває набагато довше, ніж сам парад – адже з квітів потрібно скласти цілі колони. А з ранку призначеної дати вся ця краса провозиться на платформах з Нордвейка до Харлема. В Харлеме скульптури залишаються і на наступний день. Парад щорічно призначає свою тематику, так що кожен раз обсяги та оригінальність будуть вражати все більше.

Фестиваль тюльпанів – Стамбул, Туреччина

Проходить у березні-квітні 2005 року. Триває цілий місяць.

Тюльпани – це не тільки марка Голландії (нині – Нідерланд). Багато сортів були виведені і в східних країнах. І відносно недавно було прийнято організувати свято в пам’ять про перших цветоводах, що присвятили життя виведенню нових сортів. Щорічно на площах Стамбула зацвітають більше 3 млн. тюльпанів. І це не просто клумби квітів – з посадок створюються цілі постаменти найрізноманітніших форм.

Фестиваль півоній – Лоян, Китай

Проходить з 1982 року в середині квітня. Триває 10 днів.

Півонії в Китаї дуже шанують. Квітка, що символізує достаток і благополуччя, коли могла собі дозволити навіть уваги лише імператорська сім’я. Зараз півонії стали доступні кожному, але китайці все одно ставляться до них шанобливо. Фестиваль представляє собою розважально-культурну програму, але головна фішка – це велика кількість квітів. Таким чином півонії привертають увагу всього світу і доставляються в більш, ніж 30 країн.

Шоу квітів – Лондон, Великобританія

Проходить з 1912 року в кінці весни. Триває 5 днів.

Це сама справжня королівська виставка квітів, яку дійсно кожен раз відвідує королівська родина. До речі, королева Єлизавета II є покровителькою Королівського товариства садівників. Шоу проходить в районі Лондона Челсі. Включає в себе численні ландшафтні виставки, тематичні сади, визначають переможців у номінації «рослина року».

Фестиваль мімози – Манделу-ла-Напуль, Франція

Проходить з 1931 року на початку весни. Триває приблизно 10 днів.

Це найстаріший французький свято, який скромно починається в каплиці Notre Dame Des Mimosas і з розмахом триває на вулицях цілих 2 вікенду – тобто включають в себе вихідні 2 тижнів, що зручно, адже, живучи у Франції, можна двічі побувати на такому яскравому заході. Це свято уособлює прихід весни, початок туристичного сезону, а також і вважається жіночим святом.

Фестиваль нарцисів – Бад-Аусзеє, Австрія

Проходить з 1960 року в кінці травня – початку червня. Триває тиждень.

Масштабне захід у місцевих жителів. Готуються за кілька місяців до початку, роблять каркас для великої фігури і вплітають туди сотні, а то й тисячі, нарцисів, під час фестивалю фігурки, які стоять на плотах, пускають в озеро. Серед всіх учасників буде обрано переможця за найцікавішу фігурку – у наступному році переможець зможе знову брати участь зі своєю призовий фігуркою, як почесний гість свята. Також фестиваль нарцисів включає в себе конкурс «Королева нарцисів» та святкова хода по місту.

Фестиваль герані – Берн, Швейцарія

Проходить з 1957 року в травні. Триває 2 дні.

Герань взагалі є символом Берна. Але в дні фестивалю відбувається щось чарівне – кожен мріє мати найкрасивішою квіткою на балконі, тим самим здобути перемогу у щорічному конкурсі. А на ринку на площі Бундесплац настає ціла виставка. І дуже дружня атмосфера.

Вже вибрали, куди поїхати?