Квіти

Ливистона в домашніх умовах

Ливистона, як прикраса інтер’єру, відома ще з давніх часів. Цієї віялоподібної пальмою часто хвалилися дворянські будинки. До речі, і свою назву вона отримала від дворянина Ливистонского (правда, нетитулованої), що колекціонував всілякі екзотичні рослини. Зараз із-за надлишку самої різноманітної флори нас вже складно чимось здивувати, проте величезні листя лівістони явно заслуговують на захоплення. І в цій статті ми розповімо, як правильно доглядати за ливистоной будинку.

Освітлення

Як і практично всі види пальм, лівістона любить «купатися» в сонячному світлі. Її листя цілком стійкі до жаркого полудня. Але якщо сонце постійне, можуть пожовтіти кінчики листя. Тому краще вибирайте місце трохи далі від вікна.

Температура

Влітку ливистоне не потрібно підбирати особливі умови – оптимальна кімнатна температура підійде відмінно. Навіть якщо стане дуже жарко, не варто поспішати включити кондиціонер. Але ось взимку, з листопада по лютий, лівістона відпочиває і потребує зниження стовпчика термометра до 14-18 °C.

Полив

Полив лівістони також ділиться на «літній» і «зимовий». Влітку чекаємо злегка подсохшего верхнього шару грунту і тоді рясно поливаємо простою питною водою. Взимку полив відбувається набагато рідше – тоді, коли грунт достатньо просохла і навіть з’явилися тріщини на поверхні.

Вологість

Вологість для лівістони важлива в будь-який час року. Але якщо в більш холодному приміщенні волога в повітрі затримується довше, то в теплі дні потрібно постійно дотримувати дану вимогу. Кожні 2-3 дні обприскуйте листя лівістони з пульверизатора.

Добрива

Для еластичності такою ефектною пальми настійно рекомендується вдаватися і до додаткової підгодувала. Прекрасний результат виходить, завдяки комплексного мінерального добрива для пальм. Використовувати його слід щомісяця з квітня по серпень. Восени і взимку підживлення не потрібне.

Захворювання

Розглянемо найбільш часті захворювання лівістони та їх причини:

 • Листя жовтіють
  Напевно, в кімнаті стало дуже жарко, а не вистачає вологи. Більше поливайте і частіше зволожуйте листя!
 • На листках з’явилися жовті плями
  Здається, ви зовсім забули про своє рослина. А воно довго простояла під палючим сонцем і отримало опік.
 • Листя стали повністю блідими
  Причина тому – брак поживних речовин. Вибирайте саме якісне добриво!

Ливистона в диких умовах

Пересадка

Зазвичай ливистону не пересаджують, а тільки замінюють третину або чверть ґрунтосуміші в горщику на свіжу. Але, буває, що горщик стає малий або ми його випадково розбили і тепер необхідна нова ємність, тому розповімо, на що пересаджувати ливистону.

 1. Горщик

Навіть якщо рослина поки маленьке, відразу беремо горщик достатнього розміру, щоб не довелося пересаджувати в наступному році знову. За якістю горщик повинен бути міцним, не дуже широким.

 1. Субстрат

Можна купити спеціальний грунт для пальм. А можна постаратися і зробити свій. Для цього потрібно змішати: кору сосни, перліт, торф і деревне вугілля у співвідношенні 2:1:2:1. Також туди можна додати трохи керамзиту (і його ж використовуємо в якості дренажу), щоб зайва волога не застоювалася і швидше витікала в піддон.

Розмноження

Ливистона має лише один стовбур і не має здатності розмножуватися листям. А виростити її за допомогою насіння – досить складний процес, не настільки досвідченого людини. Та й насіння знайти – важке завдання.