Фітнес

Найнеобхідніше спортивне харчування! І методи прийому.

В магазинах спортивного харчування величезний вибір різних продуктів в кольорових банках. І кожен з них обіцяє бути корисним в тренуваннях і принести приголомшливі результати. Але не завжди виправдана мета. І споживач розчаровується з-за не виправданих очікувань.

Варто визнати, що індустрія спортивного харчування зробила крок дуже широко і має багато корисних продуктів для тренінгу. Але не будемо забувати, що і до появи спортивних добавок атлети добивалися відмінних результатів у тіло будівництві.

Спортивне харчування – це всього лише добавка, а не чарівна таблетка. Не варто на нього покладати великі надії.

Але з усього різноманіття варто виділити ряд по справжньому корисних і іноді необхідних продуктів спортивного харчування.

1. Вітамінно-мінеральні комплекси.

Не для кого не секрет, що вітаміни грають величезну роль в організмі. Особливо в організмі схильному регулярним фізичним навантаженням. Під час тренування їх дуже багато витрачається, і навіть при хорошому – збалансоване харчування, організм все одно може відчувати дефіцит. А це, у свою чергу, буде позначатися на результатах тренувань і в цілому на стані організму.

Хоч і не є лікарським засобом, але перед вживанням краще проконсультуватися у лікаря.

Вітамінних мінеральних комплексів досить багато – виробники постаралися про виборі в асортименті. Можна поекспериментувати і вибрати будь-який, що вам сподобалися. Класика класик це багатьом відомі вітаміни “опти мен”. Але існує багато й інших аналогів.

Правила прийому.

На упаковці зазвичай вказана доза, розрахована на змагаються спортсменів. А пересічним любителям можна пити поменше. Якщо на упаковці вказано 3 капсули в день, то можна приймати в день тренування 2-3, а в день відпочинку 1-2 капсули. Так буде поэкономичнее.

2. Хондропротектори. Або засоби для суглобів і зв’язок.

Нажаль на тренуваннях зв’язки і суглоби дуже втомлюються і також як і м’язи піддаються серйозним стресам. Вони не молодшають і їм теж потрібна допомога і підтримка.

Для цієї мети і були придумані добавки, які називаються загальним назвою – хондропротектори. До них відносяться: глюкозамін, хондроітин, метілсульфонілметан. Всі вони не мають побічних ефектів і є органічними.

Застосовувати їх варто відповідно до інструкції. Це дуже важлива добавка, вона допоможе вберегти суглоби від зносу. Не варто економити на ній.

3. Протеїн.

Білок будівельний матеріал для м’язів. Якщо у вашому раціоні достатньо білкових продуктів, то ця добавка не буде необхідною. Але на жаль так буває не завжди, і білка буває не вистачає організму ля зростання. Тоді протеїнові коктейлі будуть справжнім порятунком.

Відмінний варіант пити протеинчик на молоці після тренування. І смачно і корисно.

Варто відзначити також зручність. У будь-який момент можна зробити коктейльчик і поповнити запаси білка в організмі. Найкращим вважається сироватковий протеїн, так як він швидше засвоюється, а це важливо, особливо тоді, коли потрібно швидше отримати заповітний білок. Є й інші варіанти. Коли, наприклад, потрібно протягом тривалого часу отримувати білкову підживлення. Тоді підійде казеїновий протеїн – він самий довгий з засвоюваності.

Правила прийому.

Для наведення коктейлю в банку протеїну (або мішку) є мірна ложка(скупий). В одному скупе приблизно 30 грам протеїну. Потрібно розмішати один скупий порошку в 300 мілілітрах води або молока. І готово.

Але потрібно пам’ятати, що протеїн всього лише добавка і замінити повноцінний прийом їжі він не зможе.

4. Креатин моногідрат.

Це найбільш ефективна добавка до того ж бюджетна. По співвідношенню ціни і якості дуже вигідна. Креатин є добавкою органічного походження. В організмі він бере участь в енергетичному обміні в м’язових і нервових клітинах. Після його прийому протягом декількох днів, відчувається його ефект. Це виражається в збільшенні робочих ваг і прилив сил під час кардіо навантажень.

Так само він впливає на збільшення маси, тому що наповнює і затримує воду всередині м’язових клітин.

Правила прийому.

Є 2 методи. Один класичний, а інший більш сучасний.

  • При класичному методі використовується 2 фази прийому. Перша фаза триває приблизно тиждень, і під час цієї тижні креатин потрібно приймати по 5 г 3 рази в день тренування (вранці, після тренування і за вечерею), і 2 рази в день відпочинку(вранці і після обіду) . Під час другої фази, яка триватиме 3 тижні, потрібно пити креатин 2 рази по 5 грам в день тренування (вранці і після тренування) і 1 раз в день відпочинку (вранці). Після такого місяця прийом креатину слід місяць відпочинку від його прийому.
  • За новою схемою прийому, виключається фаза завантаження. А креатин приймається протягом більш тривалого часу, ніж місяць – 2-3. Схема передбачає один прийом в день по 5 грам.

Варто відзначити, що креатин моногідрат зручно застосовувати попередньо розчинивши в виноградом соку. Але можна і просто всипати собі в рот і запити водою. А після тренування його можна додати в протеїновий коктейль.

Перед застосуванням так само краще порадитися з лікарем, хоч креатин і не є лікарським засобом.

Звичайно ж спортивних добавок ще дуже багато, але це найефективніші та необхідні. Що стосується виробників, то краще вибирати іноземних. Вважається, що вони по якості краще. Але доведеться переплатити.

Сподіваюся вам буде корисна ця інформація. Поділіться своєю думкою про спортивному харчуванні в коментарях підписатися на канал, якщо вам сподобалася стаття. Я дякую вам за увагу і бажаю вам відмінних спортивних результатів та міцного здоров’я!

Рекомендую вам також просісти: