Квіти

Самі незвичайні квіти

Квіти приваблюють до себе увагу, завдяки яскравості і ніжності в забарвленні, химерним і витонченим формам, незвичайними і давно улюбленими ароматами. А часом квітка може зовсім відрізнятись від своїх родичів чимось особливим. Зараз розглянемо кілька таких самородків.

Пасифлора, або пасифлора

Великий яскравий квітка, ніби придуманий для казкового саду. Є родичем маракуї. Екстракти пасифлори мають заспокійливий ефект і часто використовуються в складі ліків. Батьківщина – тропічні ліси Південної Америки.

Імбирний вулик

З вигляду – то шишка, то маленький вулик. Але це ще не квітка, а, швидше, прицветник, який добре вбирає вологу і виділяє імбирний аромат, від чого і пішла назва. Квіти на приквітки теж незвичайні – схожі з комахами. Батьківщина – Малайзія.

Психотрия піднесена

Її називають найбільш спокусливим квіткою. Не дивно, адже квітка виглядає, як пухкі червоні губки. Будь-яка дівчина позаздрить такому. Батьківщина – тропічні ліси Південної Америки.

Свайнсона прекрасна, або пустельний горох

Є альтернативою різдвяного рослини пуансеттія, але тільки в Австралії. Самі квіти чимось нагадують морських каракатиць. Батьківщина – поля Австралії.

Гиднора африканська, або зміїна голова

Рослина-паразит, що живиться від коренів поблизу зростаючого чагарнику. Має досить огидний вигляд і такий же запах. Але ось плоди гідори смачні і корисні – місцеві жителі впевнені, що це хороші ліки при серцево-судинних захворюваннях. Батьківщина – Південна Африка.

Аморфофаллус титанічний

Один з найбільш великих квітів світу. Зазвичай зростає в забруднених місцях. Також має дуже неприємний запах і своєрідну форму чоловічого статевого органу – назва нагадує про це (дослівно перекладається, як «деформований фалос»). Батьківщина – тропічний ліс західної Суматри.

Аморфофаллус піоналістий, або слоновий ямс

Родич аморфофаллуса титанічного, але з більш схожою на квітку формою, т. к. явно нагадують пелюстки півонії. Бульби, які називаються «ямс», в Індонезії є третім за популярністю джерелом вуглеводів – після рису і кукурудзи. Батьківщина – Мадагаскар і багато частині Азії.

Орхідея калания

По-простому часто називають летить качкою, т. к. квітка справді має форму качечки. Крім цього, калания має й іншу особливість – хитрий спосіб запилення. Всередині пелюсток знаходиться спеціальна речовина, схоже запахом феромони самок комах. Так самці злітаються на цей привертає аромат і потрапляють в пастку – пелюстки квітки просто захлопуються. Але через деякий час відкриваються знову, і комаха вилітає, «вимазане» в пилку. Ось тільки по дурості знову потрапляє в пастку інший орхідеї, тим самим переносячи пилок. Батьківщина – Південно-Східна Австралія.

Кирказон сальвадорський

Має й інше, «жартівлива», назва – квітка Дарта Вейдера. Просто подивіться на його форму – чим не особа культового персонажа? Рослина застосовується в лікуванні, проте необхідно дотримуватися точні пропорції, інакше результат буде зворотнім і може привести до смертельного результату. Природа – дивовижна річ. Стільки всього цікавого!