Дітям

Шотландським батькам офіційно заборонять бити дітей

Шотландія стала першою країною серед Сполученого королівства, де на державному рівні заборонено фізичний вплив над дітьми з боку батьків.

Мова йде про ляскання, яке нерідко доповнює виховний процес.

Сьогодні будемо розбиратися в цьому питанні.

Закон

Даний законопроект, який захищає дітей до 16 дет, обговорюється вже з початку минулого року, але остаточно було ухвалено лише в листопаді 2020 року.

Що було раніше

Раніше держава ніяк не карало батьків, хто у виховних цілях міг шльопнути своє дитя, вважаючи це дія елементом виховання.

Було важливо лише те, щоб така міра покарання була порівнянна з дитиною і не несла ніяких фізичних і моральних травм у майбутньому.

Що змінилося

У момент розгляду законопроекту таку міру покарання стали розглядати як «напад» на дитину, що в корені суперечить конституції Шотландії.

  • Такі дії неприпустимі як для дорослих, так і для маленьких громадян країни, що є представницею Північного Королівства.

Захист

У цього закону знайшлося дуже багато прихильників, які обґрунтовували свою точку зору наступним чином.

  • Дорослі громадяни Шотландії знаходяться під контролем та захистом держави, куди вони можуть звернутися за допомогою, яка неодмінно буде надана.
  • Дітей же можуть захистити тільки батьки і найближчі родичі сім’ї. А в разі якщо дорослі практикують виховання «батогом», то і зовсім «захист» як визначення втрачає сенс.

Тому держава, в цілях захисту всіх категорій громадян, підтримало це нововведення.

Статистика

  • Першою країною, хто задумався на цю тему на державному рівні і прийняла відповідні поправки в закон, виявилася Швеція. Шотландія ж займає в цьому списку лише 57 позицію.
  • Для прикладу, Німеччина заборонила фізичний вплив на дітей ще в двотисячних роках. Але при цьому у 1973 році тут вже був прийнятий закон про обмеження на подібного роду покарання у навчальних закладах.

Тенденцію подібні заборони активно підтримали і інші країни, які тут же винесли їх на обговорення у своєму державно-правовому полі.

  • Наступним, хто введе в себе такі обмеження по відношенню до дітей виявиться Уельс.

Але є країни, наприклад, Англія, Північна Ірландія, які перебувають у статусі спостерігачів за такими змінами в інших державах, але при цьому не поспішають приймати такі законопроекти на своїй території.