Дача

Який очиток вибрати для прикраси саду: поради досвідченого дачника

Очиток – невибагливий багаторічник, який відрізняється своїми високими декоративними властивостями. Зустрічаються високорослі кущі і грунтопокривні, з зеленню ніжного відтінку і яскравого, глибокого, насиченого. На деяких сортах я зупинюся більш докладно.

Грунтопокривні

Також відомі як вилягають. Вони покривають грунт щільним килимом. Висота таких кущиків не перевищує 15-20 див. Вони невибагливі у догляді. Більшість з них використовуються для заповнення простору між рослинами на клумбах. У себе я посадив ґрунтопокривний очиток, щоб закрити пристовбурні кола деяких дерев. Пагони таких рослин легко приживаються і швидко утворює густий покрив. Ландшафтні дизайнери використовують їх для створення топіари, прикраси стін або дахів. Деякі відомі мені садівники висаджують почвопокривні очитки в контейнери і вирощують їх як ампельні рослини.

Серед полегающих сортів я пропоную звернути увагу на наступні:

  • Волошковий: Роуз карпет і Розен Теппих;
  • Камчатський: Варіегатум і Текари Дейк;
  • Ланцетоподібний;
  • Лопатчатолистний: Кейп Бланко, Ауреум, Харвест;
  • Багатостебловий: Эдосский і Сахалін;
  • Пташиний;
  • Розходиться.

Високорослі

Відомі також як чагарникові. Найпоширеніші очитки, які зустрічаються у багатьох садах. Вони прекрасно ростуть і швидко розвиваються на будь-якому типі грунту, навіть на убогою і кам’янистій. Вони не потребують особливого догляду – я тільки періодично поливаю такі кущики, восени і навесні підживлюю комплексними добривами. До висвітлення рослина теж невибагливо – однаково добре цвіте як в тіні, так і на сонці. Суцвіття дрібні сизого, пурпурного або блакитного відтінку. Вкривають кущики аж до заморозків. Єдиний недолік високорослих очитків – вони погано переносять посуху. У спекотне літо я рясно поливаю такі рослини м’якою, добре відстояною водою.

Я виділив для себе такі сорти:

  • Видний: Абендрот, Кармен, Діамант.
  • Звичайний: Бон Бон, Ред Глоуб.

Самі невибагливі сорти

Практично всі сорти очитків відрізняються невибагливістю у догляді. Єдине, на що я рекомендую звернути особливу увагу, це полив. Він повинен бути не рідше 2 разів у тиждень у помірно вологе літо, і щоденним – в посушливе. Також раджу ділянка під посадку добре дренувати щебенем, галькою або битою цеглою. Це допоможе уникнути застою вологи у коренів і появі різних захворювань.

Теплолюбні сорти

Деякі очитки теплолюбні, і я їх вирощую в контейнері як ампельна рослина. Це Чоколейт Бол, який відноситься до багатощетинковим. Мене він підкорив своїми пагонами незвичайного, насичено-бордового кольору. Рослина досить капризно – не переносить сильного похолодання, погодних коливань. Я його березі від застою вологи в коріння, організувавши в контейнері дренажні отвори і засипавши невеликий шар керамзиту на дно.

В іншому вазоні я розмістив очиток орегонський. У нього дрібні м’ясисті листочки ніжно-зеленого кольору. В період цвітіння вони ефектно контрастують з яскравими жовтими квітками канаркового відтінку. Цвіте з липня по серпень. Вазон з цим сортом я розмістив на східній стороні тераси, де яскраве освітлення. Полив цій рослині необхідний помірний. На зиму вазон вношу в будинок, оскільки воно не зимостійка. Як однолетника пробував вирощувати очиток Гарненький. Він утворює невеликі компактні кущики висотою 15 см Листя сизого відтінку, в період посухи вони набували злегка червонуватий відтінок. В період з серпня по вересень на рослині з’являлися дрібні квітки лілового кольору. Очитки невибагливі. Мені вони подобаються тим, що ними можна прикрасити практично будь-який куточок саду і навіть терасу.