Дача

З мого багатого досвіду садівника: як правильно побілити дерева восени

Регіон, в якому я проживаю, характеризується частими дощами восени, а взимку на зміну морозам приходить відлига. Вже у лютому потрібно зайнятися побілкою дерев. Буває так, що побілка змивається ще восени. Це означає одне – вона була недостатньо якісною і нанесена неправильно. У листопаді вже немає можливості оновлювати побілку. В цей час року сиро, йдуть дощі і випадає перший сніг. Пропоную вам ознайомитися з деякими порадами, щоб не допустити помилок при побілці дерев.

Побілка дерев

Не нехтуйте прогнозом погоди

В першу чергу слід ознайомитися з прогнозом погоди і вибрати сухий день, опадів не повинно бути і в наступні два або три дні. Якщо піде дощ раніше, то він змиє побілку повністю.

Потрібно встигнути до морозів: в ідеалі, це має бути температура не нижче 2 градусів.

Підготовка стовбура

Спочатку я роблю пристовбурне коло з старих газет. Потім очищаю стовбур від старої кори і моху. У мене для цього є спеціальна щітка, але можна використовувати і ніж. Його тупою стороною легко зробити стовбур дерева гладким.

Підготуйте стовбур дерева перед побілкою

Гладкий стовбур нескладно білити, і побілка у цьому випадку буде довго триматися. Пристовбурні кола я роблю для того, щоб все сміття було неважко зібрати і спалити прямо в газетах. Для обробки стовбура використовую мідний купорос. Готувати його дуже легко – 100 г розводжу у відрі води. Воду беру тільки кімнатної температури.

Всі наявні тріщини замазую спеціальними пастами. Мені подобається «РанНет» і «БлагоСад».

Вибирайте якісну побілку

Бувають різні рецепти побілки стін, але всі вони складаються з трьох основних компонентів: крейди, клею та знезаражуючого речовини.

На основі вапна-пушонки

Вапно (2 кг) необхідно розвести в 10 л води і додати 300 г мідного купоросу.

Необхідно дотримуватись заходів безпеки, так як температура гасіння може досягати 150 градусів.

Підготовка розчину для побілки

На основі крейди

Розчиніть у 10 л води 2,5 кг крейди і додайте 10 ст. л. рідкого мила.

Готова фарба для дерев представлена в магазинах, які спеціалізуються на продажу садових товарів. Варто зазначити, що спеціальні склади довше захищають дерева. Наносити їх потрібно рівномірно на всю поверхню, не залишаючи пустот та щілин.

Наносьте побілку правильно

Щоб побілка трималася довше і не розтікалася, склад повинен мати густу консистенцію. З-за того, що занадто рідкий розчин швидко змиється і занадто густий після висихання просто не буде триматися на поверхні, треба знайти золоту середину. В ідеальному варіанті товщина шару побілки повинна бути не менше 2-3 мм.

Я використовую пензлики для побілки: дуже зручно

Для нанесення складу на дерево необхідно використовувати кисть або валик. Якщо ви використовуєте пульверизатор, то їм обприскують два рази. Одного разу буде недостатньо.

Я починаю білити стовбур знизу, щоб склад не стікав на землю. Так краще видно погано прокрашенние місця. За рахунок того, що побілка нерівномірно забарвлена, вона буде триматися не так довго.

Садовий бинт допоможе захистити дерево від шкідливого впливу ультрафіолету і гризунів. Я використовую бинт тільки для молодих дерев. Їх кора дуже чутлива до складу побілки.

З допомогою цих простих порад ви зможете захистити свій сад на тривалий час, при цьому не постраждає ваш урожай. Не бійтеся виправляти свої помилки, якщо вони з’явилися в процесі спостереження за деревами взимку.

А як ви готуєте побілку для дерев? Поділіться своїми порадами.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Так само читайте: